قوانین و مقررات

قوانین و مقررات

اصول و تعاریف 

  1. پارس وکلا سامانه اطلاعات و معرفی وکلا می باشد و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و بر اساس مجوز قانونی «نماد اعتماد الکترونیکی از وزارت صنعت معدن و تجارت»به فعالیت می پردازد. 
  2. ماهیت کاربری پارس وکلا به نحوی طراحی شده که با هرگونه تبلیغات یا بزرگ نمایی و یا مضامین فریبنده برای تحصیل وکالت در تضاد است. همچنین تیم مدیریت سایت قویا پایبند به معرفی شفاف و واقعی توانمندی وکلا و دوری از هر گونه شائبه بزرگ نمایی یا تبلیغات فریبنده می باشد. این سیاست و راهبرد تغییر ناپذیر سامانه است. 
  3. پارس وکلا با چشم اندازترویج فرهنگ وکالتو ایجاد بستری نوین و کارآمد برایمعرفی تخصصی وکلا و انتخابی آگاهانه، سریع و بی واسطه توسط مردم،به فعالیت می پردازد.
  4. استفاده ازخدماتجستجو و مشاهده اطلاعات وکلادر سامانه پارس وکلا برای عموم مردمرایگاناست.

ضوابط و مقررات

الف)  وکلای محترم ملزم به عدم استفاده از هرگونه عناوینی که به نحوی شائبه تبلیغات، بزرگ نمایی یا مصادیق تحصیل وکالت با امور فریبنده را ایجاد کند، می باشند. در صورت رخ دادن این امر، تیم نظارت پارس وکلا حق دارد نسبت به حذف و ویرایش مطالب عنوان شده اقدام نماید.

 

ب) وکلای گرانقدر در هنگام ثبت نام می بایست مشخصات خود را (که در بخش ثبت نام با علامت ستاره قرمز کوچک معین شده) وارد نمایند. بدیهی است که این امر در جهت احراز هویت حقیقی وکلا و تمیز ایشان از غیر می باشد. به همین منظور مشخصات و شماره پروانه وکالت که هنگام ثبت نام وارد شده با شماره پروانه و دیگر اطلاعت ایشان در نزد مراجع قانونی تطبیق داده می شود و استعلام می گردد. همچنین پارس وکلا استفاده از راه های متعارف و قانونی جهت احراز قطعی هویت وکلا را برای خود محفوظ می داند.

 

ج) نمایش اطلاعاتی از قبیل حائز بودن مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری و همچنین دیگر توانمندی هایی که مصداق معرفی و اطلاع رسانی شفاف و صادقانه است و نه تبلیغات و امور فریبنده، مستلزم آن است که مدرک مورد نظر اسکن شده و در سامانه آپلود شود.

 

د) کامل نمودن تمام قسمت های فرم ثبت نام توسط وکلا و ارائه عکس و رزومه کامل در هنگام ثبت نام یا در بخش ویرایش اطلاعات، موجب می شود نمایش اطلاعات وکلا دقیق تر و سریع تر صورت پذیرد و مخاطبین به راحتی در سامانه به وکیل دسترسی پیدا کنند؛ لذا خواهشمند است به این امر توجه فرمایید.

 

ه) وکلای محترم موظف به ثبت و ارائه اطلاعات صادقانه درباره خود می باشند و مسؤلیت این مهم برعهده وکلا است. تیم نظارتی پارس وکلا به منظور راستی آزمایی ممکن است از مبادی و مصادر قانونی در خصوص اطلاعات ارائه شده استعلام به عمل آورد.

 

و) پس از ثبت نام وکیل و تأیید مدیر ناظر بر سامانه، وکیل محترم قادر خواهد بود تمامی اطلاعات خود را از طریق پنل شخصی تنظیم و به معرض نمایش عموم مردم گذارد.

 

ز) حفظ و حراست از اطلاعات شخصی و حریم خصوصی مخاطبین از اصول پارس وکلا می باشد و تیم هدایت سامانه پارس وکلا به آن ملزم است.

 

ح) تعهدات میان وکیل و موکلین خارج از تکالیف و مسؤلیت های پارس وکلا می باشد.

 

ط) ثبت اطلاعات وکلا در سامانه و بانک اطلاعاتی و نمایش آن برای بازدید مردم، مشمول پرداخت تعرفه است.

 

ی) با عنایت به اینکه که هدف اصلی این سامانه بر مبنای صداقت، شفافیت و انتقال اطلاعات صحیح به مردم شریف استوار است، افرادی که با هر قصد و هدفی اقدام به ثبت نام می نمایند و بدون توجه به قوانین سایت تعرفه را پرداخت نموده لکن هویت آن ها به عنوان یک وکیل از مبادی و مراجع قانونی احراز نگردد و یا آنکه صحت اطلاعات وارد شده توسط آنان مورد نقض قرار گیرد و یا از مقررات سایت تخطی کنند، ثبت نام آنان کأن لم یکن تلقی شده و وجه پرداخت شده به ایشان مسترد نخواهد گشت.

 

ک) ثبت نام در سامانه به معنای مطالعه و قبول تمامی موارد فوق الذکر است.